Stropní systémy a vložky

Stropní systémy společnosti EKO BET se skládají ze stropních nosníků a stropních vložek. Systémy jsou vhodné pro všechny typy budov a využívají se pro realizaci pater, střech či teras. Nabídka obsahuje standardní a nejčastěji využívané rozměry, ale díky vlastnímu výrobnímu areálu zajišťujeme výrobu betonových prvků na míru.

Výhody stropních systémů EKO BET

Prefabrikované kalibrované dílce se vyznačují snadnou montáží, vysokou nosností a flexibilním využitím u různých typů staveb. Stropní systém navazuje na zděné konstrukce EKO a vyhovuje evropským normám z hlediska pevnosti, bezpečnosti, spolehlivosti, hygieny, trvanlivosti, požární odolnosti a technologií výstavby.

Spodní líc vytváří rovný a kvalitní podklad pro omítání. Kvalitu zaručuje moderní technologie výroby a certifikovaná státní zkouška ČSN EN ISO 9001:2001. 

stropní systém

Parametry

Celková vzdálenost trámečků: 630 mm
Celková výška stropu: 250 mm
Maximální rozpětí stropu: 7,70 m
Zálivkový beton: C20/25
Rozměr stropnice: 500/200/250 mm
Spotřeba stropnic na 1m2: 6.4 ks

Stropní vložky

EKO BET Plaňany s.r.o. vyrábí stropní vložky dvojího typu – liaporové a betonové. Oba materiály mají stejný tvar se vzduchovými komorami, které lze využít pro vedení instalace topení či elektriky.

SVB-20 Stropní vložka betonová – jedná se o tradiční a oblíbený typ stropních vložek.
SVK-20 Stropní vložka liaporová – liaporové stropní vložky nachází uplatnění především tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na akustické a tepelně izolační vlastnosti a zároveň je požadována nižší objemová hmotnost při zachování stejné pevnosti (např. při rekonstrukce dřevěných stropů).

Stropní nosník – TT

Stropní betonové nosníky vyrábíme v délce 1,2 až 8,4 m. Podle požadavků našich zákazníků vyrábíme až 20 000 kusů tvarovek denně, což je jeden z důvodů, proč zajišťujeme dodávku materiálu pro prostorově náročné či významné projekty (např. O2 arena a další reference).

Šířka: 127 mm
Výška: 220 mm
Délka: 1.2 až 8.0 m po 0.2 m
Plošná hmotnost: 12.2 až 15.00 kg.m2
Materiál: beton C20/25, ocel BSt 500M-DIN 488

Manipulace a osazení stropních nosníků TT 220

Osazení nosníků na nosné zdi musí být doplněno montážními podporami (průběžná dřevěná konstrukce či průběžné prvky systémového bednění na ocelových rektif. podporách) konstrukce dle doporučení statika tak, aby příčná osa těchto podpor, tj. osa kolmá na směr nosníků, byla umístěna vždy ve třetině světlého rozporu nosníků délky 6000 - 8000 mm, resp. v polovině světlého rozporu délky 3000 - 6000 mm.

kladení vložek

Vzepětí nosníků není podmínkou, je však bezpodmínečně nutné dodržet zásadu, že horní úložná plocha montážních podpor musí být nejméně ve stejné úrovni jako úložná plocha nosných zdí.

Prohlédnout produkty

6