Zahradní program LiaStone

Jednoduchá úprava terénu za pomoci uměle vytvořených prvků zahradní architektury LiaStone®. Systém LiaStone® je složen z celé řady dílců, které jsou vyrobeny z lehkého keramického kameniva Liapor®. Prvky jsou určeny pro formování terénu a doplnění zahrad a parků. Dokonale dotvoří jejich celkový ráz.

Díky zahradnímu programu LiaStone® je možné vytvořit vkusné, praktické, ekologické a především oku líbivé řešení. Všechny prvky zahradní architektury jsou vyráběny z lehkého Liaporbetonu, který svými vlastnostmi vytváří vhodné mikroklima pro růst rostlin.

Typy okrasných zdí

Opěrné a okrasné zdi vyrábí společnost EKO BET ve čtyřech odstínech: přírodní šedá, hnědá, okrová a červená. Aktuální nabídka se skládá ze čtyř modelů betonových tvarovek, které jsou opatřené přesnou fazetou. Díky tomu do sebe jednotlivé dílce skvěle pasují. Jiné barvy a tvary se dodávají na objednávku.

zahradní program

  • VIOLA, VIOLA MINI - Výrobky jsou vhodné pro stavbu protihlukových stěn a pohledových stěn i nižších opěrných zídek.
  • ROSA - Prvek pro tvorbu vegetačních výklenků. Vhodný zvláště pro stavbu protihlukových a opěrných zdí nebo terasovité zpevnění svahů.
  • ASTRA, ASTRA MINI - Tyto kruhové prvky jsou vhodné především pro zajištění svahu nebo pro vyrovnaní menších terénních nerovností. Jsou velmi lehké a lze s nimi tudíž velmi snadno manipulovat.
  • PATIO - Jeden z největších prvků. Je vhodný především pro stavbu vysokých opěrných a protihlukových stěn. Svým tvarem umožňuje velké množství skladebných variant.

Betonové palisády

Elegantní a zároveň praktické překonání výškového rozdílu mezi chodníkem a trávníkem či dekorativní rozdělení prostoru – to jsou betonové palisády, které se využívají v zahradní architektuře, ať už se jedná o zahradu u rodinného domku či městský park. EKO BET nabízí jak standardní rozměry, tak výrobu na míru.

Plotové stříšky a sloupové hlavice

plotové stříšky a sloupové hlavice

Plotové stříšky a sloupové hlavice se usazují do rovného podkladu a lepí se mrazuvzdorným stavebním lepidlem. Spáry mezi stříškami doporučujeme vyplnit flexibilní spárovací hmotou nebo silikonovým tmelem v barvě betonu, aby nedocházelo ke vnikání vody do výplňového betonu. Plotové stříšky i sloupové hlavice musí mít na spodní ploše okapovou drážku.

Prohlédnout produkty

6